Ремонт Дверей

Установка дверей

В соответствии с разнообразием дверей существует разнообразие и способов их крепления к коробке (навески). Наиболее часто двери крепятся с помощью петель. Бывают левые, правые или универсальные петли в зависимости от того, в какую сторону дверь будет открываться. Желательно также, чтобы петля была съемная.

Порядок установки петель такий. Спочатку петля притуляється на всю ширину до дверей, на яких олівцем робиться відмітка. По відмітці знімається шар дерева завтовшки, відповідній товщині петли. Потім обидві петлі закріплюються на дверях так, щоб їх осі були паралельні обв’язуванню.

Після цього двері притуляють до коробки, на якій роблять відмітки розташування петель. По відмітках також вибирають деревину на товщину петли, прикручують обидві петли по одному шурупу в кожну — і дивляться, наскільки щільно прилягають двері, при необхідності вносять відповідні поправки, при цьому можна небагато підстругати двері.

Важливе правило: якщо двері відходять в якому-небудь з кутів, то підрізати рубанком слідує робочу поверхню кута, що знаходиться на протилежній стороні дверей по діагоналі. Після того, як двері ретельно підігнані, петлі закріплюються на всі шурупи.

Розсувні двері

Двері складаються з декількох стулок, кожна з яких пересувається по тій, що направляє.

Стулки виготовляють з найрізноманітніших матеріалів, але частіше — з пластика, оскільки дерево буде дуже важким матеріалом і конструкцію не у всіх випадках можна зробити каркасною. Іноді такі двері роблять з оргстекла.

У деяких кімнатах будуть зручні двері зрушення, що мають одну стулку, на роликах; двері зрушення повинні бути якомога легше. Краще буде використовувати тут каркасні двері, зібрані з рейок обв’язування, завтовшки 2,5-3 см і шириною 4-5 см. З двох боків двері облицьовувалися тонкою фанерою, ДВП або картоном. Але верхня і нижня рейки потрібно зробити ширшими, оскільки до них згодом прикріплятимуться ролики. Ролики з плоским пазом або гребенем посеред можуть мати різний діаметр (10-20 мм), і різну товщину (5-10 мм), їх виготовляють з будь-якого металу. Рухаються ролики по тій, що направляє, яку кріплять шурупами. Направляючій гущавині всього служить круглий пруток. Його нижня частина сточується, щоб вийшла площина, яка краще прилягає до підлоги. Щоб та, що направляє не підносилася над підлогою і не заважала, її слід втопити або врізати в підлогу.

Крім тієї, що нижньої направляє, потрібний ще і верхня — для того, щоб двері мали стійке положення. Можна виконати конструкцію дверей так, щоб вона рухалася тільки по тій, що верхній направляє. Двері можуть бути як знімними, так і незнімними.

Рекомендації по установці:

  1. Зберіть дверну коробку: верхня частина її (щаблина) повинна бути по довжині більше на 6 мм ширини дверного полотна + товщина вертикальних стійок коробки.
  2. Коробці потрібно обрізати по висоті так, щоб при установці дверей в отвір, зазор між полотном і підлогою був не меншого 10 мм (якщо плитка або лінолеум) і не меншого 15 мм (якщо паркет). Відміряйте по 200 мм від верхнього і нижнього краю бічної площини полотна і зробіть вирубку під петлі (обов’язково гострою стамескою). Встановите коробку в дверний отвір по рівню і закріпите її в трьох місцях, які пізніше закриються петлями і у відповідь частиною замку.
  3. Встановите розпірки усередині коробки на 6 мм довше, ніж ширина полотна дверей, заповните зазор між стіною і дверною коробкою монтажною піною. Обов’язково встановите розпірки, інакше затверділа монтажна піна «разопрет» коробку, і полотно не закриватиметься.
  4. Наличник зарізається під кутом 45° і кріпиться цвяхами без капелюшків до коробки під кутом 20-30°. Вріжте замок так, щоб дверна ручка знаходилася на висоті 1000 мм від нижнього краю полотна, а при висоті полотна 1900 мм (сантехнічні двері) на висоті 900 мм.
  5. Стекло в дверях встановлюється дуже щільно на спеціальні герметики (якщо скло кріпиться знімними гратами). Після чого при постукуванні видає глухий звук. Неприпустимо навіть щонайменше деренчання. Не допускається застосування герметиків при установці скла в ті полотна, у яких існує проріз у верхньому торці для установці скла у всередину полотна (двері, що фрезеруються). Інакше неможливо буде замінити стекло. Скло можна розклинити тонкими клинами.
  6. Якщо Ви маєте намір змінити рівень вже існуючої підлоги, поклавши паркет, килимове покриття, килим або товстий лінолеум, враховуйте додану товщину в своїх розмірах.
  7. Якщо Ви збираєтеся класти кахель після установки дверей. При заміні плитки товщина стіни зміниться в деяких місцях на 2-3 см. Краще замовити ширший доборний елемент або підводити плитку до вже встановлених дверей. Це ідеальний варіант, і Ви уникнете щілин між стіною і наличником.

Типові помилки при установці дверей:

* При монтажі дверей залишають маленькі зазори між полотном і коробом, унаслідок чого, двері закриваються насилу.

* Коробка ставиться не по рівню, в результаті між дверима і коробом залишаються щілини.

* При установці у відповідь частини основного механізму замку порушують точність урізування, «язичок» замку не защипується.

* Зазор між коробом і стіною заповнюють монтажною піною без розпірок — короб вигинається, двері не закриваються realt.ua

ДОМ 2000 2009.05.05 06:26

http://www.dom2000.com.ua/articles.php?aid=11433

RU UK